DSC riasztó integrálásával kiváltható az OOTT okosotthon rendszerben a smart mozgás és nyitásérzékelők használata
Az okosotthon hátrányai között kétségkívül a gyakori elemcsere az egyik legbosszantóbb. Sok kisebb okos otthon kiegészítő, mint a nyitás- és mozgásérzékelők nem rendelkeznek hálózati csatlakozással. Ezek a smart érzékelők elemmel, vagy akkumulátorral működnek, így időnként tölteni kell, vagy elemet kell bennük cserélni – ami némi kényelmetlenséggel jár.
Ez a kényelmetlenség nem tűnik túl nagy árnak ahhoz, hogy ingatlanunkat biztonságban tudjuk. Ugyanis a smart érzékelők beépítésével az okosotthon rendszer képes riasztást küldeni mobil telefonokra nyílászárók nyitása vagy mozgás érzékelése esetén, továbbá a mozgásérzékelőkkel világításokat tudunk automatizálni.
Az okos érzékelők ezen csoportját általában kényelmi céllal használjuk:
- a mozgásérzékelővel világítási köröket vezérlünk,
- a nyitásérzékelőkkel pedig a fűtést, hűtést szüneteltetjük, amíg nyitva az ablak,
- vagy figyelmeztetést küldünk, hogy nyitva maradt valami.
Amennyiben lakásunk a Magyarországon elterjedt DSC riasztó rendszerrel van felszerelve, akkor a riasztó integrálásával kiváltható az OOTT okosotthon rendszerben a smart mozgás és nyitásérzékelők használata. Mivel a rendszer hálózati feszültségről üzemel, máris kiváltottunk egy bosszantó – és mivel az elemek ártalmatlanítása nem megoldott, környezetszennyező – megoldást.
Biztonsági okokból azt szoktuk javasolni az ügyfeleinknek, hogy „READ ONLY” módon integráljuk a DSC-t, így az okos otthon rendszer képes használni a riasztó érzékelőit, de nem lehet ki-, vagy bekapcsolni az OOTT rendszeren keresztül.
Ilyen esetben a riasztót a saját kezelőfelületén, vagy applikációján keresztül lehet ki- és bekapcsolni. Az OOTT okos otthon rendszer viszont mindent “lát” a riasztórendszerben, így mobil telefonokra is tud riasztást küldeni, ha a riasztó bejelez, de egyéb funkcióhoz is használhatjuk a mozgás- és nyitásérzékelőket.